NKUL@home 6. – 8. mai 2020
Program

Konferansen krever ingen registrering utover påmeldingsknappen for hvert enkelt webinar.

Onsdag 6. mai

(torsdag | fredag)

10:00 – 10:40 – Åpning av NKUL@home

Musikalsk åpning

Strindens Promenade Orchester

Velkommen og praktisk info

Haakon Aasprong
Prosjektleder NKUL

Velkomsttaler

Rektor Anne Borg
NTNU

Kunnskapsminister Guri Melby
Kunnskapsdepartementet

Utdeling av Gullepleprisen

11:00 – 11:30 Utstillerseminar 1

U1A

Creaza AS: «Creaza presenterer nye komplette læremidler»

Vibeke Omberg & Kristin Hop


U1B

Visma: «Sikker saksbehandling i grunnskolen» & «Elevoppfølging i Visma InSchool for videregående»

Ellen M. Sæthereng & Inger Marie Kopperud


12:00 – 12:40 Sesjon 1

S1A

«Funksjoner for tilgjengelig digital læring»

Anders Wicken Ølander & Yngvild Rye
Statped


S1B

«Skaperglede, engasjement og utforskartrang gjennom tverrfagleg arbeid og koding/programmering»

Ingvild Vikingsen Skogestad & Øyvind Opheim Rise
Knappskog skule, Øygarden


13:00 – 13:30 Utstillerseminar 2

U2A

Microsoft Norge AS: «Oppretthold det digitale engasjementet med Teams»

Spartaco Lyche Falchi


U2B

Lingit AS: «Skriv mer feil, opplev større mestring!»

Sverre Andreas Holbye


14:00 – 14:40 Sesjon 2

S2A

Panelsamtale: «Kan koronakrisen gi en fornyelse av skolen?»


S2B

«Inkluderende bruk av Minecraft»

Oda Bøthun & Miriam Modalsli
Statped


15:00 – 15:40 Sesjon 3

S3A

«Praktisk læring med VR i klasserommet»

Geir Ulriksen
NTNU


S3B

«Digitalisering av historiske landskap -for undervisning og formidling»

Christian Wee
Falstadsenteret


Torsdag 7. mai

(onsdag | fredag)

10:00 – 10:40 Sesjon 4

S4A

«Må teksten alltid være lineær?»

Tonje Lundervold & Sølvi Ellefsen
Statped


S4B

«FlipGrid»

Lisa Stornes
Sauda vgs, Rogaland


11:00 – 11:30 Utstillerseminar 3

U3A

Campus Inkrement: «Vurder Campus Matte – læreverk klart for fagfornyelsen»

Karianne Hartviksen & Serhat Budak


U3B

Interactive Norway: «Bli med i en online undervisningstime der vi demonstrerer mulighetene for utforskende og engasjerende undervisning med SMART Board!»

Trude Wang Tørvik & Kristina Rummelhof


12:00 – 12:40 Sesjon 5

S5A

«Dybdelæring i matematikk med Python»

Rune Mathisen & Tom Jarle Christiansen
Vestfold og Telemark fylkeskommune


S5B

«Omvendt undervisning i kroppsøving»

Ove Østerlie
NTNU


13:00 – 13:30 Utstillerseminar 4

U4A

Atea: «Personvern i klasserommet – praktisk rettet kurs for lærere»

Tina Nordgarden, Anne Cecilie Thiedemansen Bjørvik, Christian Sørbye Larsen & Snorre Duun


U4B

KF: «Har vi glemt de grunnleggende ferdighetene?»

Hanne Karlsen, Torgeir Berg og Marte Fjeld


14:00 – 14:40 Sesjon 6

S6A

«LIVE podcast med Spillpedagogene – Tre hardnakkede myter om dataspill i skolen»

Tobias Staaby, Aleksander Husøy, Halvor Thengs, Odin Nøsen, Magnus Sandberg & Ragnhild Solberg
Spillpedagogene


S6B

«Aktive elever ved bruk av SmartLearningSuiteOnline»

Heidi Anne Lien & Kristin Skage
Damsgård skole, Bergen


15:00 – 15:40 (16:30) Sesjon 7

S7A

«VR/AR for læring og trening i skolen og i arbeidslivet»

Ekaterina Prasolova-Førland + masterstudenter
NTNU

NB! Zoom-delen av dette webinaret er ferdig kl. 16:00. Deretter følger en «bonus» i Mozilla Hubs (online VR-miljø) som varer til 16:30.


S7B

«Ny digital læreplanvisning»

Kjersti MIkalsen
Utdanningsdirektoratet


Fredag 8. mai

(onsdag | torsdag)

10:00 – 10:40 Sesjon 8

S8A

«Bli klar til programmering i læreplanene»

Wenche Erlien
Naturfagsenteret

NB! Har klar penn og papir!


S8B

«1:1 i 40 skoler – erfaringer og muligheter»

Ivar Berg, Arne Bergan, Kristoffer Dekke, Magnus Johannson, Marie Ydstie Olafsen & Karoline Svensli
Asker kommune


11:00 – 11:30 Utstillerseminar 5

U5A

Kikora: «Velkommen til nye Kikora og siste nytt fra MatteMaraton 2020!»

Tommy Nordby


U5B

Cappelen Damm Undervisning: «Skolen fra Cappelen Damm (1-10.trinn)»

Dag Petter Breivik & Kjetil Ødegårdstuen


12:00 – 12:40 Sesjon 9

S9A

«Gode eksempler på digital praksis før og etter koronastengte skoler»

Øystein Gilje, Frida Thuen & Åslaug Bjerke
FIKS, UiO


S9B

«Å finne elevens genuine stemme – fokus på den muntlige ferdigheten i et digitalt klasserom»

Siv Bendiksen
Sørenget skole, Namsos


13:00 – 13:30 Utstillerseminar 6

U6A

Aschehoug: «Aschehoug Univers – ditt nye læringsunivers»

Katrine Ajer

Dette webinaret kjøres i samme webinar-rom som U7A og har samme påmeldingsside.


U6B

Online Partner: «Gjenbruk dine eldre PC maskiner, gjør dem bedre og raskere med CloudReady. Få mulighet til å gjennomføre en sikker eksamen med hjelp av ChromEx»

Henning Knudsen & Daniel Johansson
Online Partner
Alexandra Ahtiainen
Google


13:30 – 14:10 | 14:00 – 14:30 Utstillerseminar 7

U7A
NB! 13:30 – 14:10

Aschehoug: «Aktivt klasserom»

Marianne Eik

Dette webinaret kjøres i samme webinar-rom som U6A og har samme påmeldingsside.


U7B
NB! 14:00 – 14:30

NTNU VIDERE: «Lær hvordan du kan anvende programmering i dine fag. Fleksibelt og pedagogisk tilrettelagt programmeringskurs for lærere»

Majid Rouhani & Per-Odd Eggen

NTNU


14:30 – 15:00 Utstillerseminar 8

U8A

Gyldendal: «Bli med inn i Skolestudio – og se hvordan Gyldendals nye digitale læringsmiljø tar form»

Kristian Aa