NKUL 2024
Program onsdag 29. mai

Målgruppesymboler

B

= Grunnskole 1-7

U

= Grunnskole 5-10

V

= Videregående skole

S

= Skoleeier/-leder

B

= Grunnskole 1-7

U

= Grunnskole 5-10

V

= Videregående skole

S

= Skoleeier/-leder

Kapasitet

Sesjoner/verksted med begrenset kapasitet er angitt slik:

50

Tallet angir maks. antall deltakere.

Strømming til konferanseportalen

Sesjoner/verksted som filmes og strømmes til konferanseportalen er markert med en asterisk ved siden av romnummeret.

09:00 – 10:00 Registrering

10:00 – 11:30 Åpningsplenum

Åpning

Velkommen

Det er ingen magi i maskinen

Morten Rosenkvist
Utdanningsdirektoratet

Musikalsk innslag

Les mer om åpningsplenum

11:30 – 12:30 Lunsj

12:30 – 13:00 Parallell: sesjoner 1

S1A
12:30 – 13:00

Design på tvers av skaperverkstedets digitale verktøy

Hanne Madsen
Jærmuseet


S1B
12:30 – 13:00

Mikrofon + diktering + AI + blyant og papir = SANT

Anders Wicken Ølander
Statped


S1C
12:30 – 13:00

E-sport: En mulighet for å lykkes

Terje Pedersen
Kleppestø Ungdomsskole
Kim Nilsen Aarberg
Askøy kommune


S1D
12:30 – 13:00

Læring i algoritmenes tidsalder – didaktisk bruk av KI

Arne Bergan
Marie Y. Olafsen
Asker kommune
Øystein Gilje
Universitetet i Oslo


S1E
12:30 – 13:00

Ikkje eit foredrag om skjermtid

Ingvild Skogestad
Øyvind Opheim Rise
Knapskog skule


S1F
12:30 – 13:00

Annonseres senere



S1G
12:30 – 13:00

Systematisk arbeid med digital dømmekraft

May-Hege Marthinussen
Lars Kvenshagen Gimse
Utdanningsdirektoratet


SKV 1
12:30 – 13:00

NKUL skaperverksted

Vitensentrene, skaperlærere, selvstendige skaperveiledere & Skaperskolen

B
U
V
S


13:00 – 13:30 Pause

13:30 – 14:00 Parallell: Utstillerseminarer 1

14:00 – 14:30 Pause

14:30 – 15:00 Parallell: sesjoner 2

S2A
14:30 – 15:00

Klara og Solen: Å reflektere kritisk om KI gjennom skjønnlitteratur

Sonja Nygaard-joki
Høgskolen i Østfold


S2B
14:30 – 15:00

Lærerens profesjonsfaglige didaktiske nettverk – en nødvendighet for egenutvikling

Espen Claussen, Grinde skule
Kleppestø Ungdomsskole
Terje Pedersen
Kleppestø Ungdomsskole


S2C
14:30 – 15:00

Korleis snu ein elefant

Ingvild Skogestad


S2D
14:30 – 15:00

Prompt med prakt

Thomas Bedin
Malakoff vgs.


S2E
14:30 – 15:00

Noob? Slik kommer du i gang!

Thorny Andersen
Tor Heyerdal VGS


S2F
14:30 – 15:00

Digital kompetanse for skoleeiere og skoleledere

Torill Sommerlund
Utdanningsdirektoratet


S2G
14:30 – 15:00

Bekymringsfullt skolefravær og inkluderende læringsaktiviteter

Maren-Johanne Nordby
Elin Brandshaug
Statped


SKV 2
14:30 – 15:00

NKUL skaperverksted

Vitensentrene, skaperlærere, selvstendige skaperveiledere & Skaperskolen

B
U
V
S


15:00 – 15:30 Pause

15:30 – 16:30 Plenum 2

AI changes everything!

Donald Clark
Epic Group plc

Ett år med KI i Randabergskolen

Odin Nøsen
Randabergskolen

Hilsen fra NKULs hovedsponsor

Scandec Systemer AS

Les mer om plenum 2


Rom: R1 (med videooverføring R5 & R7)*

16:45 Slutt dag 1 på Realfagbygget

19:00 Jubileumsfest og TeachMeet

Sosialt arrangement på Studentersamfundet. Arrangeres av NPeD og er åpent for alle NKUL-deltakere.

Les mer om Teachmeet