NKUL 2019
Program onsdag 8. mai

Målgruppesymboler

B

= Grunnskole 1-7

U

= Grunnskole 5-10

V

= Videregående skole

L

= Lærerutdanning

S

= Skoleeier/-leder

I

= IKT ansvarlig

B

= Grunnskole 1-7

U

= Grunnskole 5-10

V

= Videregående skole

L

= Lærerutdanning

S

= Skoleeier/-leder

I

= IKT ansvarlig

Onsdag

09.00 – 10.00

Registrering

10.00 – 11.30

Åpningsplenum

11.30 – 12.30

Lunsj

12.30 – 13.15

Parallellsesjon 1

S1A: Korleis kan fagfornyinga forandre tanken vår om læring?

B
U
L
S

Ingvild Vikingsen Skogestad
Knappskog skule, Fjell
Les mer om Sesjon 1A

S1B: Krav universell utforming av IKT og fem råd for å kome i gang

B
U
V
L
S
I

Margrethe Berg Goksøyr
Difi
Les mer om Sesjon 1B

S1C: 10 år etter

B
U
V
L
S
I

Jan Arve Overland m/tidl. medieelever
Kongsberg vgs
Les mer om Sesjon 1C

S1D: Endelig har jeg læringsdata om elevene! – det må da være fornuftig?

B
U
V
L
S
I

Kjetil Idås
Akademiet Norge AS
Les mer om Sesjon 1D

S1E: Hvorfor vet ikke Google svaret?

U
V
L
S
I

Henriette Ibsen og Evely Kristensen
Vøyenegnga skole, Bærum
Les mer om Sesjon 1E

S1F: Å sette læring på (tanke)kartet

B
U
L

Sølvi Ellefsen og Chris Lund
Statped
Les mer om Sesjon 1F

S1G: Algoritmisk tenkning og programmering i fagfornyelsen

B
U
L

Kristine Sevik og Vibeke Guttormsgaard
Utdanningsdirektoratet
Les mer om Sesjon 1G

S1H: Gullepleprisvinneren 2019
Les mer om Sesjon 1H

SKV-1: NKUL skaperverksted

B
U
V
L
S
I

Vitensentrene og Udir Betalab
Les mer om NKUL skaperverksted

13.15 – 13.30

Pause

13.30 – 14.00

Utstillerseminar 1

U1A: Aschehoug
«Aunivers.no: Alt på ett sted til fagfornyelsen»
Anne Smedstad
Les mer om Utstillerseminar 1A

U1B: Cappelen Damm
«Skolen fra Cappelen Damm – digitale læremidler i alle fag (1-10)»
Les mer om Utstillerseminar 1B

U1C: Creaza
«Skapende og kreativt på tvers av alle fag»
Les mer om Utstillerseminar 1C

U1D: Kikora
«Seks aktiviteter som skaper ekte elevengasjement på vei inn i 2020»
Hanan Abdelrahman, Anders Baumberger og Tommy Nordby
Les mer om Utstillerseminar 1D

U1E: Kunnskap.no
«Dybdelæring med avansert læringsanalyse på minKunnskap»
Randi Aaseth og Jens Myklebost
Les mer om Utstillerseminar 1E

U1F: NRK Skole
«NRK Skole – nytt innhold»
Pål Solum
Les mer om Utstillerseminar 1F

U1G: Scandec
«Skjermen som gjør læring lekende»
Les mer om Utstillerseminar 1G

U1H: Utdanningsforbundet
«Utdanningsforskning.no – bidragsyter til en mer forskningsbasert pedagogisk praksis»
Anita Normann og Vegard Rønning Kjendsli
Les mer om Utstillerseminar 1H

SKV-2: NKUL skaperverksted

B
U
V
L
S
I

Vitensentrene og Udir Betalab
Les mer om NKUL skaperverksted

14.00 – 14.30

Pause

14.30 – 15.15

Parallellsesjon 2

S2A: Hvordan undervise om bærekraftig utvikling etter nye læreplaner?

B
U
V
L
S

Mette Bjerkaas
FN-sambandet
Les mer om Sesjon 2A

S2B: Stories across borders  – En digital tilnærming til elever og studenters erfaringer

V
L
S

Jon Sverre Hårberg og Arve Leraand
Institutt for lærerutdanning, NTNU
Les mer om Sesjon 2B

S2C: Koding og skaperverksted i det 21. århundret

B
U
L

Øyvind Opheim Rise
Knappskog skule, Fjell
Les mer om Sesjon 2C

S2D: Hva bør iGenerasjonen møte når de inntar skolen? Et foredrag om skoleutvikling, lærers profesjonalitet og digital didaktikk

B
U
V
L
S
I

Simen Spurkland
Vøyenenga skole, Bærum
Les mer om Sesjon 2D

S2E: Industrien på elevens digitale premisser – en digital brobygger

V
S

Haldor Hove
NDLA
Les mer om Sesjon 2E

S2F: Rødøyprosjektet II – Digitale klasserom med fulldelte klasser i fådelte skoler

U
S

Lars Kristensen og Atle Kristensen
Rødøy skole og Nord universitet
Les mer om Sesjon 2F

S2G: Mobil i skolen – Utfordringer og muligheter

U
V
L
S
I

Jan Frode Lindsø
Nord-Gudbrandsdal vgs, avd. Otta / NDLA
Les mer om Sesjon 2G

S2H: Hvordan ser dybdelæring ut i praksis i 1:1 klasserommet?

B
U
V
L
S
I

Øystein Gilje og Bjørn Bolstad
FIKS, UiO – Universitetet i Oslo
Les mer om Sesjon 2H

SKV-3: NKUL skaperverksted

B
U
V
L
S
I

Vitensentrene og Udir Betalab
Les mer om NKUL skaperverksted

15.15 – 15.30

Pause

15.30 – 16.30

Plenum – Paul Kirschner

What Should and Shouldn’t We Do with ICT / Modern Media in School (and Why)?

Les mer om plenumsesjonen

19.00

TeachMeet på Byscenen

#tmnkul blir den sjuende i rekken av denne skotske måten å samle lærere på. Vi leier Byscenen, og ALLE er velkommen.
TeachMeet arrangeres i samarbeid med NPeD.

NB! I år er det ingen påmelding til TeachMeet. Møt opp i god tid for å sikre deg plass.

Les mer om TeachMeet